Handig om te weten
Groen Bewust is een nieuw project, gestart najaar2024. Het is een samenwerking tussen NME Betuwe, TCO/Laanboomhuis en het basisonderwijs. Doel: leerlingen bewuster te maken van Groen. Dat door te leren over biodiversiteit: over de bomen, planten, vogels, insecten, bodem, enz. in hun eigen leefomgeving. We streven ernaar
dat elke groep minimaal 1x per jaar een buiten- of doe-activiteit kan hebben welke aansluit bij een natuurthema uit de methode of de actualiteit.
We beginnen klein en rollen het project steeds verder uit. De pilot-school begon met bolletjes planten door groep 3 en groep 8 ging bomen enten.
Heeft jullie school interesse? Laat het ons weten! Stuur een
mail naar nmebetuwe@gmail.com- Samen met de gemeente Neder-Betuwe biedt NME Betuwe alle scholen een ZWERFAFVALPROJECT aan. Elke school heeft de beschikking gekregen over de INFO-BOX ZWERFAFVAL. Daarmee kunt u een of meer inleidende lessen verzorgen, de leerlingen interessante filmpjes laten bekijken enz. Daarna gaat de klas buiten aan de slag met een fysieke zwerfafval-opruimactie. Evt. kunt u met de bovenbouw op excursie langs de uiterwaard. Deze heeft dan het thema “Woordvoerders voor de schone rivier”.
Opruimmaterialen worden door NME Betuwe i.s.m. de gemeente kosteloos verstrekt. En de AVRI haalt alles wat verzameld is bij school op. - Teamtraining Het groene schoolplein als rijke leeromgeving. Kijk hiervoor op https://nme-gelderland.nl/projecten/ en meld jullie team daar aan of bij ons.
- In ontwikkeling: boekensets op thema. Mogelijk met wat eenvoudige materialen erbij
Deze kunnen in de klas gezet worden als uitbreiding van het documentatiecentrum.
En leerlingen kunnen een set gebruiken om een spreekbeurt voor te bereiden. Meer info volgt t.z.t. in de nieuwsbrief. - In ontwikkeling: SDG Themakisten Klimaatadaptatie. Het klimaat verandert. Leerlingen ontdekken waardoor het komt en wat wij er aan kunnen doen. En hoe we kunnen omgaan met de gevolgen van klimaatverandering.
Verdeling: groep 1 t/m 4 en groep 5 t/m 8. - In ontwikkeling: SDG Themakisten Rivier-Zee-Oceaan. We wonen in het rivierengebied. Leerlingen ontdekken van alles over rivieren. En ook wat de verschillen en overeenkomsten zijn tussen rivier, zee en oceaan.
Verdeling OB = groep 1 t/m 3; MB = groep 4 t/m 6; BB = groep 6 t/m 8. - Overzicht naar de excursies in het najaar. (Link: zie hiernaast)
- Overzicht naar de excursies in het voorjaar. (Link: zie hiernaast)
- Link naar Aanbod PO-BSO: https://nmebetuwe.nl/aanbod-po-bso/
- Uitleg nmegids: https://nmebetuwe.nl/wp-content/uploads/2021/01/uitleg-nmegids-versie-jan-2021.pdf